ترخیص کالا از گمرک بازرگان

حق العمل کار گمرک کیست؟

هر کشوری برای تجارت و واردات کالا از قوانین به خصوصی برخوردار می باشد که باید مطابق با آنها کالاهای وارد شده به گمرک ترخیص گردد. انجام عمل ترخیص کالا یک فرایند بسیار تخصصی محسوب می شود که باید مراحل آن به طور صحیح پشت سر گذاشته شود. به طور معمول عمل ترخیص کالا ها توسط کارگزار گمرک انجام می گیرد و کالاهای مورد نظر را به کشور وارد می کند. حق العمل کار گمرک یا کارگزار گمرکی به عنوان نماینده ی حقیقی یا حقوقی صاحب کالا با ارائه ی مدارک ترخیص زمینه ی خروج کالاها را از گمرک فراهم می کند.
حق العمل کا رسمی گمرک در قالب شخص یا شرکت به فعالیت می پردازد. وی با تکیه بر تخصص در زمینه‌ی ترخیص کالاها از گمرک، نقش بسیار موثری در بهبود اقتصاد واردات و صادرات در هر کشوری ایفا می کند. کارگزار گمرک باید از پروانه ی کارگزاری گمرک برخوردار باشد و به تمام امور گمرکی و قوانین تسلط کامل داشته باشد.
به زبان ساده تر حق العمل کار گمرک یا کارگزار گمرکی فردی است که با در دست داشتن وکالت نامه از سوی صاحب کالا کلیه ی عملیات خرید و ثبت سفارش کالا، ترخیص و تشریفات گمرکی را بر عهده می گیرد. ایجاد هماهنگی برای حمل و نقل محموله ی وارداتی، ایجاد تسهیل در امور واردات و صادرات کالا، ثبت سفارش، انجام هماهنگی های لازم با ماموران گمرک، تنظیم اظهارنامه و… از نمونه وظایف یک شرکت حق العمل کار رسمی گمرک می باشد.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان در سریعترین زمان ممکن

گمرک های مختلفی در کشور ایران وجود دارند که هر کدام از لحاظ نزدیکی به کشورهای همسایه متفاوت هستند. گمرک بازرگان یکی از بهترین گمرک هایی است که در کشور ایران وجود دارد و خدمات خود را به بهترین شکل ارائه می کند. این گمرک در نزدیکی کشور ترکیه واقع شده است. به همین دلیل این گمرک امکان وارد کردن کالاهای مختلف را برای بازرگانان فراهم نموده است. ترخیص کالا از گمرک بازرگان با روش های اصولی و منطقی صورت می گیرد و از این رو لازم است که افراد برای ترخیص از گمرک بازرگان به یک سری از نکات توجه داشته باشند.

ترخیص کالا از گمرک بازرگان بهتر است که توسط افراد با تجربه در این زمینه انجام شود تا کلیه مراحل مربوط به این امر، به صورت اصولی و بدون مشکل انجام شوند.

 

 

گمرک بازرگان چیست؟

در کشور ایران گمرک های مختلفی وجود دارند که امکان وارد کردن کالاهای مختلف را برای تاجران فراهم نموده اند. مرز بازرگان دارای گمرک بازرگان می باشد. این گمرک جزء بهترین گمرک هایی است که در کشور ایران فعالیت می کند. دلیل محبوبیت گمرک بازرگان، موقعیت جغرافیایی این گمرک می باشد. در واقع، این گمرک با کشورهای مختلفی از جمله ترکیه، گرجستان، آذربایجان، ارمنستان و روسیه در ارتباط است و امکان واردات کالا را به راحتی از این کشورها فراهم نموده است.

هزینه وارد کردن کالاهایی که از طریق این کشورها به فروش می روند، در گمرک بازرگان به صرفه تر می باشد. زیرا به هر حال این گمرک برای انجام معاملات بین المللی به ویژه واردات کالاهای مختلف، بسیار محبوب است. این گمرک در دامنه رشته کوهی به نام رشته کوه آرارات واقع شده است و جزء بزرگ ترین گمرکات کشور محسوب می شود.

در حال حاضر، این گمرک امکان واردات، صادرات، ترانزیت و ترخیص کالاها را از کشورهای مختلف و یا به کشورهای مختلف فراهم نموده است. با توجه به اینکه این گمرک با کشور ترکیه به اندازه 1 کیلومتر فاصله دارد، امکان تبادل کالا با این کشور را نیز به سادگی فراهم نموده است.

 

 

گمرک های تحت نظارت گمرک بازرگان

همانطور که اشاره کردیم، گمرک بازرگان از جمله گمرک های بزرگ در کشور ایران محسوب می شود که خدمات مختلفی را برای صادرات و واردات ارائه می کند. در حال حاضر، سه گمرک اصلی وجود دارند که خدمات خود را تحت نظارت گمرک بازرگان ارائه می نمایند که در ادامه به این سه گمرک اشاره می کنیم.

 • گمرک یلدشت
 • گمرک ساری مو
 • گمرک صنم بلاغی

مزیت های ترخیص کالا از گمرک بازرگان

گمرک بازرگان یکی از بزرگ ترین گمرک های کشور است که امکان واردات و صادرات و ترخیص کالاها را برای تاجران فراهم نموده است. با توجه به مزیت های بسیار زیادی که برای ترخیص کالا از این گمرک وجود دارند، در حال حاضر، بسیاری از افراد علاقه مند به ترخیص کالا از گمرک بازرگان می باشند.

خوشبختانه، با توجه به موقعیت جغرافیایی خوب گمرک بازرگان، مزیت های بسیار متنوعی برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان وجود دارند که در ادامه به هر یک از این مزیت ها اشاره می کنیم.

 • موقعیت خوب گمرک بازرگان
 • گمرک بازرگان به کشورهای همسایه مختلف نزدیک است و می تواند با کمترین هزینه ارسال، امکان واردات و یا صادرات کالاهای مختلف را فراهم کرده است. این گمرک برای وارد کردن کالاهای مختلف اروپایی بسیار عالی می باشد.
 • موقعیت سیاسی، اقتصادی و اجتماعی خوب این گمرک

یکی دیگر از مزیت های ترخیص کالا از گمرک بازرگان این است که این گمرک از لحاظ اقتصادی، اجتماعی و سیاسی دارای موقعیت خوبی می باشد.

 • امکان ترخیص کالاها با حمل و نقل زمینی

یکی دیگر از مزیت های ترخیص کالا از طریق گمرک بازرگان این است که ترخیص کالاها با حمل و نقل زمینی انجام می شود.

 • انجام روند انتقال کالاهای وارداتی با سرعت زیاد

یکی دیگر از مزیت های گمرک بازرگان این است که روند انتقال کالاهای وارداتی را با سرعت زیادی انجام می دهد. زیرا در حال حاضر، این گمرک دارای دو درب ورودی برای بارگیری ماشین های سواری، تریلی ها و کامیون ها می باشد.

 • فراهم کردن امکان ترخیص کالا به روش پیله وری

یکی دیگر از مزیت های ترخیص کالا از گمرک بازرگان این است که امکان ترخیص کالا به روش پیله روی را فراهم نموده است. از این رو می توان از طریق این گمرک ترخیص کالا به روش پیله روی را با توجه به قوانین مربوطه انجام داد.

نحوه ترخیص کالا از بازرگان چگونه است؟

یکی از سوالاتی که برای افراد و تجار داخلی و خارجی پیش می آید این است که نحوه ترخیص کالا از گمرک بازرگان چگونه است؟ آیا می توان مراحل ترخیص از گمرک بازرگان را با روش های قبلی و مشابه با دیگر گمرکات انجام داد یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید به شما توضیح دهیم که کلیه مراحل مربوط به ترخیص کالا از بازرگان مانند گمرکات دیگر مختلف کشور می باشد. قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالا از این گمرک نیز مشابه با دیگر گمرکات بوده و محدودیتی در این زمینه برای ترخیص کالاها وجود ندارد. به همین خاطر، افراد نیازی به یادگیری قوانین و مقررات جدید برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان را ندارند و می توانند با هزینه مشخصی این کار را انجام دهند. البته هنوز هم مراحل مربوط به ترخیص کالا از گمرک پابرجا هستند. لازم است که افراد تک تک این مراحل را با مطابق با قوانین موجود انجام دهند.

با توجه به اینکه در حال حاضر، امکان ترخیص کالا از طریق گمرک بازرگان برای بسیاری از بازرگانان سودمند است، لازم است که فرآیندهای مربوط به ترخیص کالا از طریق این گمرک با روش های مناسبی صورت گیرد. اعتماد به شرکت هایی که ترخیص کالا از این گمرک را انجام می دهند، بهترین کار برای ترخیص کالاهای گمرکی محسوب می گردد.

 

 

آشنایی با مدارک مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک

همانطور که کلیه مراحل مربوط به ترخیص کالا از گمرک بازرگان مشابه با مراحل ترخیص از گمرک های مختلف دیگر کشور می باشد، مدارک و اسناد مورد نیاز برای ترخیص کالا از گمرک نیز مشابه موارد مختلف دیگر می باشند. در ادامه مراحل ترخیص کالا از گمرک بازرگان را ذکر می کنیم.

 • ارائه کارت بازرگانی
 • ارائه اسناد خرید کالا
 • ارائه پروفرما
 • ارائه ترخیصیه
 • ارائه تمامی مجوزهای لازم برای واردات کالاهای مختلف
 • ارائه بارنامه های مربوط به کالاها
 • ارائه فاکتور خرید و ارزش کالا
 • ارائه گواهی های بازرسی برای انجام مراحل بعدی
 • ارائه بیمه نامه محصول
 • ارائه سندهای بانکی
 • ارائه قبض انبار
 • ارائه پکینگ لیست و اطلاعات کامل بار

هزینه ترخیص کالا از گمرک بازرگان چقدر است؟

ترخیص کالا از گمرک بازرگان هزینه بر می باشد. از این رو لازم است که افراد قبل از انجام مراحل مربوط به ترخیص کالا از این گمرک، هزینه مربوطه را آماده کنند و سپس مراحل ترخیص کالا را انجام دهند. لازم به توضیح است که هزینه ترخیص کالا از این گمرک مانند هزینه ترخیص کالا از گمرک های دیگر حساب می شود.

از این رو لازم نیست که افراد هزینه زیادی را برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان پرداخت نمایند. از جمله مواردی که می توانند بر روی هزینه نهایی ترخیص کالا از بازرگان تاثیر بگذارند، شامل موارد زیر می باشند.

 • عوارض گمرکی
 • نوع کالا
 • آزمایش های مورد نیاز
 • مالیات بر ارزش افزوده
 • انبارداری
 • و …

 

 

کالاهای رایجی که از مرز بازرگان وارد می شوند …

مرز بازرگان که دارای گمرک بزرگی به نام گمرک بازرگان می باشد، امکان وارد کردن کالاهای مختلفی را برای بازرگانان و تاجران داخلی فراهم کرده است. در حال حاضر، یک سری از کالاها وجود دارند که به صورت رایج از این گمرک ترخیص می شوند.

البته همانند گمرک های دیگر، امکان ترخیص کالاهای ممنوعه از طریق گمرک بازرگان وجود ندارد. از این رو لازم است که افراد بر اساس قوانین و مقررات مربوطه اقدام به ترخیص کالا از گمرک بازرگان نمایند. از جمله کالاهای رایجی که از طریق این مرز به کشور وارد می شوند می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • پوشاک مختلف
 • سرویس خواب
 • پروفیل های مختلف
 • دستگاه های شیرین کننده آب
 • پی وی سی ها
 • میله هایی از جنس پلاستیکی
 • نخ و پارچه های مختلف

 

چرا نیاز به ترخیص کار گمرک بازرگان داریم؟

ترخیص کالا از گمرک بازرگان همیشه به سادگی انجام نمی شود. اطلاع از قوانین و مقررات ترخیص کالاهای مختلف از گمرک بازرگان و هر گمرک دیگری، بسیار حائز اهمیت می باشد. از این رو لازم است که افراد برای ترخیص گمرک بازرگان از ترخیص کار حرفه ای بازرگان کمک بگیرند.

در واقع، یک ترخیص کار گمرک بازرگان با اطلاع از کلیه قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالا از این گمرک، امکان ترخیص کالا را در سریع ترین زمان ممکن فراهم نموده است. از این رو افرادی که علاقه مند به ترخیص کالا بدون مشکل و در سریع ترین حالت ممکن می باشند، می توانند با استخدام یک فرد ترخیص کار حرفه ای این کار را انجام دهند.

دردسرهای مختلفی ممکن است پیرامون ترخیص کالا از گمرک بازرگان ایجاد شوند که یک ترخیص کار می تواند آن ها را شناسایی و بررسی کند و راه و روش های مناسب برای رفع این مشکلات را ارائه نماید.

استخدام بهترین ترخیص کار برای ترخیص کالاهای مختلف از بازرگان

ترخیص کار گمرک بازرگان با داشتن اطلاعات کافی در زمینه مراحل ترخیص کالاهای مختلف از گمرک بازرگان و قوانین و مقررات مربوط به ترخیص کالاهای مختلف از این گمرک، می تواند امکان ترخیص کالاهای مختلف را فراهم کند. در حال حاضر، شرایط خاصی برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان در نظر گرفته نشده است و می توان مراحل مربوط به ترخیص کالا از این گمرک را مانند مراحل ترخیص کالا از گمرک های دیگر انجام داد.

ولی آن چیزی که اهمیت دارد، با تجربه بودن در زمینه ترخیص کالا از گمرک بازرگان می باشد. این در حالی است که برخی از افراد با نداشتن تجربه کافی در زمینه ترخیص کالا از این گمرک، با مشکل مواجه می شوند و روند مربوط به ترخیص کالای مورد نظر آن ها، کندتر انجام می شود.

ترخیص کار حرفه ای گمرک بازرگان می توان با ارائه خدمات در زمینه ترخیص کالاهای مختلف از این گمرک، به مردم برای ترخیص کالا کمک کند. برای اینکه مراحل مربوط به ترخیص کالای خود را سریع تر انجام دهید، می بایست اقدام به استخدام بهترین ترخیص کار گمرک بازرگان نمایید.

 

هزینه استخدام ترخیص کار حرفه ای گمرک بازرگان

به غیر از اینکه ترخیص کالا از بازرگان دارای هزینه مشخصی می باشد. لازم است که افراد حتما این هزینه را پرداخت کنند، استخدام ترخیص کار حرفه ای گمرک بازرگان نیز هزینه بر است. شاید برای بسیاری از افراد این سوال مطرح شود که هزینه استخدام ترخیص کار حرفه ای در این گمرک چقدر است؟

در پاسخ به این سوال باید به شما تذکر دهیم که هزینه استخدام ترخیص کار بستگی به میزان کار شما دارد. در واقع، حجم کار شما تعیین کننده هزینه استخدام ترخیص کار می باشد. همچنین، برخی از ترخیص کارها به علت تجربه بیشتری که دارند، هزینه بیشتری را درخواست می کنند.

پس در حال حاضر، هیچ هزینه و قیمت مشخصی برای استخدام ترخیص کار حرفه ای از گمرک بازرگان مشخص نشده است.

دریافت بهترین خدمات برای ترخیص کالا از این گمرک

گمرک بازرگان به عنوان یکی از بهترین و بزرگ ترین گمرکات کشور محسوب می شود. لازم است که افراد برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان، از افراد حرفه ای در این زمینه کمک بگیرند. زیرا مراحل مربوط به ترخیص کالا از این گمرک کمی زمان بر است و نیاز به حوصله زیاد برای ترخیص کالا می باشد.

در حال حاضر، دریافت بهترین خدمات برای ترخیص کالا از گمرک بازرگان بسیار حائز اهمیت می باشد. لازم است که افراد از شرکت ترخیص کالا در گمرک بازرگان کمک بگیرند و مراحل مربوط به ترخیص کالا را با سرعت بیشتری انجام دهند. فقط در این صورت است که مراحل ترخیص کالا از طریق این گمرک با سرعت بیشتری انجام می شود.

همچنین، استخدام ترخیص کار گمرک بازرگان برای افزایش سرعت ترخیص کالا و ترخیص کالاها بدون مشکل توصیه می شود. به خصوص اگر ترخیص کار با قیمت مناسب، تمامی مراحل مربوط به ترخیص کالای مورد نظر شما را انجام دهد.

 

ارسال نظر

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.